Strona 1 z 1

Regulamin Forum Użytkowników Renault Espace i Avantime

: Monday, 25 November 2013, 22:01
autor: Szybki
Regulamin forum
Forum, portal, domena oraz miejsce na serwerze są własnością członków Klubu Renault Espace i z ich składek opłacane.
Dostęp do forum
1. Na forum może zarejestrować się każdy pod warunkiem, że poda prawdziwe dane, a jego login nie będzie obraźliwy lub łudząco podobny do już zarejestrowanego (podszywanie się).
2. Dostęp do forum jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji – podania loginu, hasła, wypełnienia pól obowiązkowych oraz ewentualnie dodatkowych.
3. Jeden użytkownik może zarejestrować tylko jedno konto. W przypadku wykrycia naruszenia tego punktu nałożona zostanie blokada na wszystkie konta.
4. Po zarejestrowaniu można przywitać się w tzw. Powitalni ale nie jest to obowiązkowe.
5. Konta osób, które nie logowały się na forum w okresie dłuższym niż 6 miesięcy mogą zostać usunięte.
Zakładanie tematów
6. Przed zadaniem pytania należy użyć funkcji „szukaj”. Tematy zdublowane będą przenoszone do kosza i usuwane.
7. Nowy temat należy zakładać w dziale odpowiadającym treści pytania. Posty umieszczone w nieodpowiednim miejscu będą przenoszone lub usuwane bez ostrzeżenia.
8. Tytuł tematu musi nawiązywać do treści pytania gdyż pomoże to innym użytkownikom w poszukiwaniu odpowiedzi na ich problemy. Tematy typu „pomocy”, „nie działa” itp. będą usuwane lub ich tytuł zmieniany na odpowiedni.
9. W jednym temacie poruszaj tylko jeden problem.
10. Jeżeli problem zostanie rozwiązany dobrze jest opisać co ostatecznie było jego przyczyną gdyż pomoże to innym rozwiązać podobny problem.
Pisanie na forum
11. Obrażanie innych użytkowników jest zabronione.
12. Nie można używać słów, zwrotów i materiałów ogólnie przyjętych za wulgarne, obraźliwe, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, pornograficzne oraz inne które są niezgodne z prawem lub naruszają zasady współżycia społecznego.
13. Należy pisać czytelnie, używając interpunkcji. Duże litery uważane są za krzyk.
14. W działach technicznych staraj się pisać na dany temat, bez zbędnych dygresji (tak zwany off-top). Dzięki temu nie trzeba będzie szukać wartościowej odpowiedzi wśród morza zbędnych postów.
15. Nachalna i uporczywa reklama ze strony użytkownika forum jest na forum zabroniona. Reklama "partnera forum" jest dozwolona na zasadach określonych między administracją forum a "partnerem forum". Reklama partnera forum podlega moderacji.
16. Zabrania się reklamowania innych, polskich for, tematycznie związanych z Renault Espace/Avantime, chyba że za zgodą Administracji.
Administratorzy i Moderatorzy
17. Administratorzy i moderatorzy odpowiadają za porządek na forum.
18. W przypadku naruszeń regulaminu mogą kasować lub edytować posty/tematy, przenosić je do innego działu/wątku oraz dawać użytkownikom ostrzeżenia.
19. W przypadku powtarzających się naruszeń konto użytkownika forum może zostać zablokowane na czas określony lub na zawsze usunięte. Konto "partnera forum" oraz wpisy z tego konta mogą zostać usunięte bez podawania przyczyny w chwili zakończenia współpracy forum z danym partnerem.
Informacje i postanowienia końcowe
20. Wszystkie posty użytkownika są zliczane.
21. Na forum obowiązuje system rang (tzw. „piwka”). W działach technicznych można przyznać punkt innemu użytkownikowi za wyjątkowo pomocny post, szczególnie jeśli pomógł on w rozwiązaniu problemu.
22. Na forum działa program „Assistance” czyli pomoc innych użytkowników w przypadku awarii na drodze. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne i nieobowiązkowe. Działy "Assistance" widoczne są tylko dla jego uczestników.
23. Każdy użytkownik może zapisać się do "Klubu Renault Espace". Uczestnictwo w nim jest nieobowiązkowe. Działy klubowe widoczne są tylko dla jego członków.
24. Każdy użytkownik ma możliwość dobrowolnego przypisania do grupy regionalnej. Dzięki temu łatwiej mu będzie nawiązywać znajomości z innymi użytkownikami mieszkającymi w danym regionie (poprzez pisanie w lokalnych tematach, dostawanie informacji PW o organizowanych spotkaniach itp.)
25. Rejestracja na forum automatycznie oznacza akceptację niniejszego regulaminu. Jeżeli nie zgadzasz się z nim - nie rejestruj się.